WYSZUKAJ PRODUKT

Gościmy

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Firma Rolsad dealer DEUTZ-FAHR , +++ Lamborghini od 15 lat, służymy wiedzą i doświadczeniem w doborze sprzętu.

PDT290 KOSIARKA DYSKOWA TYLNA

 

PDT290 KOSIARKA DYSKOWA TYLNA

KOSIARKA DYSKOWA TYLNA PRONAR PDT290 Z ZAWIESZENIEM CENTRALNYM

To nowoczesna, zbudowana w oparciu o najnowsze materiały i technologie kosiarka o bardzo dobrych cechach funkcjonalnych. Nowoczesna stylistyka, zwarta, mocna, a zarazem lekka konstrukcja oraz duży zakres kopiowania, sprawiają, że może ona śmiało konkurować z kosiarkami uznanych producentów.

Agregowanie kosiarki.
Dzięki regulowanym sworzniom zaczepu kosiarka może współpracować z różnymi typami ciągników rolniczych, z 3 punktowym układem zawieszenia kat. II i kat. III. Regulowane sworznie służą również do odpowiedniego ułożenia zaczepu względem ciągnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać optymalną szerokość koszenia, a szerokość ciągnika przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, kosiarka PRONAR PDT290 charakteryzuje się dużą wytrzymałością i niewielkim ciężarem, dlatego do pracy z ta kosiarką (szerokość robocza 2,9 m) wystarczy ciągnik o mocy 60 KM.

Nowoczesne zawieszenie centralne
Zawieszane centralnie kosiarki PRONAR PDT290 w odróżnieniu od konwencjonalnego zawieszenia bocznego posiada szereg wyróżniających cech:
równomierny nacisk listwy tnącej na podłoże - nacisk listwy tnącej na podłoże jest równomierny dzięki centralnemu zawieszeniu (w punkcie ciężkości) zespołu tnącego kosiarki, lepsze poprzeczne kopiowanie terenu - w porównaniu z kosiarkami zawieszonymi klasycznie,
optymalny nacisk kosiarki na podłoże - trzy stopniowy układ regulacji sprężyn odciążających zapewnia optymalny nacisk kosiarki na podłoże, regulację przeprowadza się w zależności od rodzaju podłoża oraz ukształtowanie terenu w granicach od 70 do 90 kg.
duży zakres wychyleń - stanowi szczególną zaletę na nierównym i stromym terenie. Dzięki centralnemu zawieszeniu kosiarka szybciej reaguje na zmieniające się warunki pracy.
Podnoszenie kosiarki na uwrociach i przejazdy nad pokosami odbywa się za pomocą siłownika kosiarki bez konieczności podnoszenia na ramionach podnośnika ciągnika.

 
Napęd
W napędzie kosiarek Pronar zastosowano wysokiej jakości listwę tnącą i przekładnie renomowanej włoskiej firmy. Listwy te i przekładnie wykorzystywane są również przez największych producentów maszyn rolniczych na świecie. Napęd z ciągnika przekazywany jest za pomocą wału przegubowo - teleskopowego ze sprzęgłem ciernym i jednokierunkowym na przekładnię centralną kosiarki. Zadaniem sprzęgła ciernego jest zabezpieczenie kosiarki przed przeciążeniem, zaś jednokierunkowego (wolne koło) przed gwałtownymi zmianami prędkości obrotowej WOM. Z przekładni centralnej napęd za pośrednictwem wału przegubowo - teleskopowego przekazywany jest na przekładnię napędu listwy i łącznikiem z podwójnym przegubem na pierwszy dysk listwy tnącej. Taki układ napędowy gwarantuje niezawodną i stabilną pracę maszyny.

Transport
Kosiarki PRONAR PDT290 posiadają trzy pozycje transportowe co stanowi niewątpliwy atut i wyróżnia je spośród kosiarek innych producentów. Kosiarki można transportować w następujących pozycjach: pionowo z boku ciągnika, pionowo z tyłu ciągnika, oraz poziomo z tyłu ciągnika. Wybór pozycji transportowej zależy od operatora.

Zabezpieczenie przeciwnajazdowe.
Kosiarka zabezpieczona jest bezpiecznikiem hydraulicznym, który w przypadku kolizji odchyla kosiarkę do tyłu i unosi w górę. Po ominięciu przeszkody kosiarka sama powraca od pozycji poziomej, a ustawienie w pozycji "do koszenia" realizuje się poprzez wysuniecie siłownika obrotu kosiarki.

CARAKTERYSTYKA TECHNICZNA

 

Szerokość koszenia [m] 2,9
Szerokość pokosu min./maks [m] 1,7/1,9
Wydajność [ha/h] 3,0
Ilość dysków 7
Ilość noży 14
Min. moc ciągnika [kW/KM] 44/60
Obroty WOM [obr./min] 540
Masa [kg] 550

PROMOCJE

Youtube
Facebook

PRACA

Zatrudnimy przedstawiciela handlowego

Zaintersowany wyślij nam swoje CV

adam@rolsad.com

 

Unia Europejska

unia